Lillelaed ja hõljuvad seaded

 

Omale pulmadeko jaoks ideekausta koostades võib kohata pilte kaunitest rohelistest või lilli täis seadetest, mis hõljuvad tantsupõranda või laudade kohal. Suures ja avaras ruumis on nad erilised pilgupüüdjad ja muutuvad ajas nagu sisustustrendidki. Tänases postituses räägimegi oma kogemuse põhjal erinevatest seadetest. Küsime floristidelt hinda ning soovitusi mida järgida, kui soovida ka endale ripplage või hõljuvaid seadeid.

 

 

HÕLJUV OMBRE

 

 

 

Pildil olevad seaded tegi Mariliis (Floart) ja pildid Anete Toming. Nende teostamisel lähtusime praegustest trendidest. Hõljuvad nö. lillepilved on tõeliselt moekas valik. Lisaks ilule täidavad need ruumi tervikuna paremini kui näiteks lauaseaded ja annavad kohese vau-efekti. Samuti ei varja vaatevälja nagu osade kõrgemate lauaseadetega võib juhtuda. Riputavate seadete puhul on esimene ja olulisim nõue, et laes oleks hea koht, kuhu seade kinnitada. Kasutada saab nii lilli, kui ka värvitud ja kuivatatud materjali. Viimane tundub – on samuti trend, et jääda. “Pamparohi ja kuivatatud palmilehed on mu isiklikud lemmikud hõljuva kuivatatud seade puhul,” ütleb Mariliis. Kuivatatud materjal sobib väga hästi näiteks boho-siili pulma.
Mariliis teab kogemusest rääkida, et hõljuv seade vajab kindlasti rohkem ettevalmistusaega ning ei sobi peokohta, kus on vaid 1-2h dekoreerimiseks antud. Pilve hind sõltub suuresti kogusest ja kasutatavast materjalist. Siiski peaks arvetsama. et hõljuva seade tükihinnad algavad 100€st. Täpsema pakkumise teeb florist võtter arvesse peokoha asukohta, seade suurust ja mahtu ning seade ülespaneku keerukust.

 

 

LUKSUSLIK LILLELAGI

 

 

 

Selle imelise teose autor on Heiti Põder FlowerPowerist. Usaldus Heiti vastu oli nii suur, et me isegi ei teadnud päev enne pulma, mis lilled, stiil või värvidest lagi tuleb. Üllatuseks olid isegi lühtrid, mis seadete vahele tulid.

Küsisime ka Heitilt, kus ta inspiratsiooni sai: “Ideed lihtsalt tulevad , asukoht pruutpaar ja materjal ise dikteerib lõpptulemuse.” Laedekot kohtame paljudes kultuurides, näiteks Indias ja Aasias. Ameerikas teeb imelisi pulmade ja ruumide makeovereid Preston Bailey. Heiti toob siinkohal välja ka populaarse Twilight Sagas pulmatseeni Pattersoni ja Stewartiga.

Muideks – konkreetne lillelagi on suures osas korduvaksutatav, lahtikäiv  ja võimalik tellida isegi 1m2 kaupa. See, et pool laest on elusmaterjalist tuleb mõnel juhul soodamgi. Siiski odav lõbu ta ei ole. Antud töö oli Heiti sõnul väga mahukas. Et kunstlill võimalikult hästi säiliks tuleb iga õis ettevaatlikult ära pakkida ning karpidesse tagasi ladustada. Mitmeid kordi kasutades ja isegi väga profilt hooldades muutub kunstlill ajajooksul kasutuskõlbmatuks. Lisaks rendi hinnale tuleb tööle ka juurde arvestada amortiseerumine. Heiti nendib, et pole pulma, millele ta lahenust ei leiaks vastavalt eelarvele.
Kui Sinul oli siin äratundmisrõõm, siis võta temaga julgelt ühendust. Ühe ruutmeetri lae hinnad algavad 150-200st eurost. Lõpliku hinna teeb siiski Heiti vastavalt pruutpaari soove, materjali ja peokoha asukohta arvesse võttes.

 

 

NULUD JA DISKOKERAD

 

 

 

Kuna Ereti ja Argo pulm toimus veebruari alguses, siis läks meil materjali hankimisega niivõrd hästi, et saime kuused ja nulud pühade ülejäägist tasuta – aitäh Bauhaus! 30 nulgu ja 20 kuuske jäid pruutpaari hoovi vapralt 2 veebruari ootama. Nulud pidasid super hästi vastu ja ei ajanud kusjuures ühtegi okast. Sama ei saa kahjuks kuuskede kohta öeda, nendest läksid käiku vaid mõned ilusamad. Sellegipoolest oli meil materjali piisavalt et 8 tükki lakke riputada ja ülejäänud dekoratsioonina ruumis ära kasutada. Noblessner on laeinstallatsioonide kohapealt küll ideaalne paik – neil on olemas akutõstuk, millega lae alla sõita ning laes statsionaarsed trussid, mis hoiavad kokku palju raha. Diskopallide tükihind on soodne, jäädes keskmiselt  5-10€ tk
Kuna tegemist oli lumevaese talvepulmaga tekkis meil mõte kinnitata lakke lumemasin, mis iga natukese aja tagant mõnusa lumesaju tekitas. Kes pole varem sellega kokku puutunud, siis on hea teada, et lumesaju intensiivsust saab vastavalt vajadusele reguleerida. Küll aga undab masinake üsna valjult ja seetõttu on seda parim aeg lasta valju muusikaga samaaegselt. Kuused, diskopallid, lumemasina ja valguse aitasid meil üles panna Showtime.est poisid.

 

 

RIPPUV VAHESEIN

 

 

 

Imeline lahendus, kui soovid istumiseala ja tantsupõrandat pisut eraldada. Lilledest “ribikardinad” valmistas Peter Boeijnkens on tiimiga kohapeal. Nende valmistamiseks läks kuskil tund. Seaded pidasid ilma veeta super hästi vastu ning olid mõnus detail ruumikujunduses ning leidis kasutust ka fototaustana. Laudadel olid kolme vaasi asetatud lõikelilled ning sissepääsu kaunistasid kaks suurt postamenti. Sellises mahus kulus koos pruudikimbuga lillede peale kokku kuskil 800€. Kindlasti on hinnad aastatega pisut muutunud, ning vastavalt lilledele ja hooajale muutuvad ka seadete hinnad pidevalt.

 

 

HÕLJUVAD SEADED

 

 

Seadete autor: Gobeflower

 

Hõljuvad seaded sobivad meie hinnangul peaaegu igasse ruumi. Olles rohelust täis pärjad, lilli täis kettad või pisikesed üksikud seaded laudade kohal. Kõik oleneb kliendi soovist ning pulma stiilist. Pisikeste seadete puhul võiks rääkida hindadest  40-60€ tk ja sealt edasi. Eriti efektsed on nad siis, kui nende külge riputada klaaskuule või panna laua keskele led valgustus, mis hämaruses seade eriti esile toob. Sellised akul valgusteid saab rentida ja ühe hind on 10€tk. Et lillede tõttu eelarve liiga lõhki ei läheks, siis võib lasta floristil teha madalate seadete asemel vaid hõljuvad seaded ning paluda külalisel tulla lõikelilli, mida florist saab kohapeal vaasidesse asetada või teha nendest mitu seadet, mida laudadele panna. Nii tegime näiteks üleval vasakul oleval pildil, kus kõik lauaseaded on tehtud külaliste kingitud pojengidest. Samuti võib lauale asetada lllede asemel vaid küünlad ning luue seeläbi täiuslik set up.

Näide, kuidas LED tuled õhtu hämaruses lauaseade esile toovad
Seade autor: Heiti Põder.

 

 

TROOPIKA

 

 

Viimaseks jätame 2019 mais toimunud tehasepulma, kuhu ehitasime tantsupõranda kohale lopsaka rohelust täis lae ning laudade peale tulid troopilistest palmiokstest seaded, mille tegi Kristiina Mallene. Kuna lakke ei tohtinud me varisemisohu tõttu midagi kinnitada siis leidsime mooduse ehitada talle trussidest karkass, mille külge ta kinnitatud sai. Siinkohal suur aitäh ka Merlele Klinkbergist, kes koos Aetiga kaks päeva üks haaval seadeid lakke kinnitas ja lae all rippus. Sellise rohelust täis lae osas peaks arvestama vähemalt 2000€ väljaminekuga. Küll aga ei ole hind kivisse raiutud ning saab kohandada vastavalt kliendi soovidele.

Lõpetuseks – lisaks lillelagedele ja hõljuvatele seadetele koguvad üha enam populaarsust ka diskokerad ja õhupallid. Ole loominguline, leidlik ning võimalik, et just Sinu pulma deko tuleb selline, millest räägitakse veel aastaid. Võid võtta meiega julgelt ühendust, ning aitame sul inspiratsiooni koguda.

Sarnased uudised:

 

Heal laual mitu nägu

Heal laual mitu nägu

Oleme saanud aja jooksul võimaluse dekoreerida üle saja erineva stiili ja eelarvega pulma. Kujundamise algusetapis paneme esimesena paika pulmavärvid või värvigammad, mis antud peokohta võiksid kõige paremini sobituda. Igas peokohas on võimalusi kindlasti rohkem, kui...

Pulm vanas kummitehases

Pulm vanas kummitehases

2019 on meieni toonud palju põnevaid ja uusi projekte, milleks üks oli pulm vanas kummitehases

Pulm purjetelgis

Pulm purjetelgis

2019 suvel jõudis Eestisse esimest korda majesteetlik purjetek mis oma õhulisuse, stiilsuse ning väljanägemise poolest meenutab pigem tsirkuse telki ja on just neile, kes otsivad midagi teistsugust.